ingiltere yerlesim vizesi icin gerekli sinavlar

By | 2:31 AM Leave a Comment
Yerlesim vizesine basvurmak isteyenler icin ingiltere hukumeti bazi dil testlerini zorunlu tutuyor. Bu sinavlar cok zor olmasada adaylarin belirli bir duzeyde ingilizce bilgisine sahip olup olmadigina bakmaktadir.

Okullarda ogrenilmis ingilizce'nin bu sinav icin yeterli olmadigi asikar. Bu sinavlar icin bir hazirlik kursuna girilmesi tavsiye edilir.

İngiltere yerleşim vizesi (Settlement) vize başvurusunda bulunabilmek için A1 düzeyinde uluslararası geçerliliği olan zorunlu ingilizce dil sınavlarında başarılı olmak gerekiyor. İngiltere yerleşim vizesi vize başvurusunda kullanılabilecek İngilizce sertifikası için UK Border Agency ve Home Office tarafından bir liste hazırlanarak listede olmayan ingilizce dil sınavı ve sertifikalarının geçerli olamayacağı resmi olarak duyurulmuştur.

ingitere yerleşim vizesi vize başvuru için zorunlu sınav müracaatı yapacakların girebilecekleri sınavlar ve sertifikalar; IELTS, TOEFL, TOEIC, City & Guilds, ile Cambridge sınavları olan ESOL, PET, ILEC, ICFE, CPE, CAE, BEC, FCE ve Pearson PTE gibi genellikle Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep gibi büyük şehirlerde yapılan zorunlu ingilizce sınavlarıdır.

İngiltere yerleşim vizesi vize başvurusu sahiplerinin herhangi bir kursa devam etmeleri ve kurs bitirme sertifikası almaları kişisel gelişimleri ve sınava hazırlık için faydalı olsa da İngiltere yerleşim vizesi (Settlement) vize başvurusu için gerekli olan bu değildir.

Home Office A1 düzeyinde İngilizce sertiforikası ön şartını koyuyor. A1 düzeyi temel İngilizce bilgisidir ve yaklaşık 50 saatlik bir kurs ile bu düzeyde İngilizce öğrenmek mümkündür yani 2 aylık bir ingilizce dil kursu yeterlidir. A1 düzeyinde İngilizce, oldukça kolay bir seviye denilebilir, kişinin kendisini tanıtmasına, basit düzeyde sohbet edebilmesine, alışveriş yapabilmesine ve toplu taşım araçlarını kullanabilmesine yetecek kadar bir İngilizce bilgisidir.

0 yorum:

Post a Comment